Osmangazi Mahallesi, Hızır Reis sk. No:23 Sancaktepe/İSTANBUL
trende

Euro Palet Ne Kadar?

15.09.2020
723
Euro Palet Ne Kadar?

Euro Palet Ne Kadar ?

Euro Palet (Ne Kadar ), Avrupa Ülkeleri tarafından ölçüleri belirlenen palet çeşitlerinden bir tanesidir. Euro palet, özellikle dış ticaret alanında çok fazla kullanılmaktadır. Tanım olarak euro palet, şirketlerin malzeme taşımak ya da dış ticaret yapmak için kullandıkları malzemelerdir. Transfer ya da tedarik aşamasında kullanılan en yaygın paletler arasında yer almaktadır.

Fakat dış ticaret için kullanılan paletler için ölçü sınırlandırmaları yapılmıştır. Sınırlandırmalar ya da kurallar bazı önlemlerin alınması için getirilmiştir. Dış ticaret esnasında paletlerle birlikte böcek ya da farklı canlılar gitmesin diye bu sınırlamalar getirilmiştir. Bunun için paletler lisanslı olmalıdır. Euro palet fiyatları ise, ölçülerine göre değişmektedir. Bunun için Paletsepetinden bilgi alabilirsiniz.

Euro Palet Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Euro paletlerin kullanımı çok yaygınlaşmıştır.

Kullanılabildiği alanlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • İhracat yapan firmalar yaygın olarak kullanmaktadır.
  • Naylon, plastik, inşaat malzemesi, giyim ürünleri gibi malzemeler euro paletlerle taşınabilmektedir.
  • Ticarete konu olan malzemeler taşınabilir.
  • Sebze ya da meyve taşınabilir.
  • Evde kullanılarak kullanışlı malzemeler haline getirilmektedir.

Euro Palet Ne Kadar ‘dır Ölçüleri Nelerdir?

Euro paletler belirlenmiş standartlara göre üretilmektedir. Ölçü dışına kesinlikle çıkılamamaktadır. 80 x 120 olarak belirlenen bir ölçüsü vardır. Bu ölçü sabittir ve euro paleti ifade eder. 25 ya da 30 kg kadar ağırlıkları vardır. Son derece dayanıklı ve sağlam olan bu ürün, Paletsepeti üzerinden edinilebilir. Çatlama ya da kırılmalar meydana gelmeden uzun süre kullanım sağlanabilir.

Euro Paletin Ahşap Paletlerden Farkı Nedir?

Euro paletlerin özellikleri, diğer paletlerden farklı olduğunu gösterir. Öncelikle palet tercihi yapılırken, kullanım alanı dikkate alınmalıdır. Paletlerden üst düzey performans sağlamak için bu durum çok önemlidir. Euro paletlerin ahşap paletlerden farkı ölçüleridir. Normal paletler, standart ölçülere göre üretilebilir. Fakat bu durum Euro paletler için geçerli değildir. Euro palet üretilirken mutlaka Avrupa standartlarına göre üretilmelidir.

Aksi takdirde dış ticarette kullanımı sağlanamamaktadır. Euro paletler üretildikten sonra, denetim yetkisi olan firmalar tarafından denetlenmektedir. Her firmada denetim yapma yetkisi yoktur. Üretimini yapmak isteyen firmaların bu izne sahip olması gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın